Adıyaman’ın Samsat ilçesinde bir öğrenci komşu köyde açılan TEOG sınavı kursuna at ile gidip geliyor.
Samsat ilçesi Yarımbağ Ortaokulu’nda eğitim gören 8. sınıf öğrencisi Abdulmuttalip Özçelik, yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki Kırmacık köyüne at ile gidip geliyor.
Adıyaman’da kutlu doğum açılış programı Samsat ilçesinde bulunan Sahabe Safvan Bin Muattal kabrinde gerçekleştirildi.
Düzenlenen programa Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, İl Garnizon Komutanı Albay İbrahim Koyuer Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Ak Parti Adıyaman İl Başkanı Abdurrahman Dimez, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Samsat Kaymakamı Kürşad Atak, Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, kurum müdürleri, STK temsilcileri ...
Adıyaman'ın Samsat ilçesinde Polis teşkilatının 171. kuruluş yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
10 Nisan 2016 günü İlçe Emniyet Amiri Mehmet Malgır ve emniyet mensupları Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtına çelenk koyarak saygı duruşunda bulundular. İstiklal Marşımızın okunmasından sonra İlçe Emniyet Amirliğinde tebrikler kabul edildi.
Adıyaman'ın Samsat ilçesinde TEOG sınavları öncesinde, öğrenciler ziyaret edilerek, moral verildi.
Samsat Kaymakamı Kürşad Atak, Belediye Başkanı Yusuf Fırat, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın ve İlçe Özel İdare Müdürü Mustafa Kandemir, TEOG sınavlarına katılacak olan öğrencilere moral vermek amacıyla Uzuntepe Ortaokulu ve Merkez İmam Hatip Ortaokulu'nu ziyaret ederek öğrencilerle sohbet ettiler.
Adıyaman'ın Samsat ilçesinde yurtta kalan öğrenciler yararına "Hayır Çarşısı" isimli bir kermes düzenlendi.
Samsat Eğitim Çağındaki Talebelere Yardım Derneği tarafından, Samsat Belediyesi Kültür Evinde düzenlenen kermesin açılışını Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat yaptı.