Son mesaj - Gönderen: Editör - Çarşamba, 01 Şubat 2017 09:01
Bazı insanlar alçak gönüllüdür, bazıları da alçak olmaya gönüllüdür...
Haberler

HaberlerGÜNCEL HABERLEREĞİTİM BİR SEN OKTUGAN'IN ÖLDÜRÜLMESİNİ PROTESTO ETTİ.   
EĞİTİM BİR SEN OKTUGAN'IN ÖLDÜRÜLMESİNİ PROTESTO ETTİ.

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde Eğitim-Bir-Sen üyeleri, Okul Müdürü Oktugan’ın öldürülmesini protesto etti.

 Eğitim-Bir-Sen üyesi öğretmenler, İstanbul'da özel bir lisenin müdürü İbrahim Oktugan'ın, okuldan atılmasından sorumlu tuttuğu yabancı uyruklu bir öğrencinin silahlı saldırısıyla öldürülmesini protesto etmek için saat kulesi önünde araya geldi.

 Eğitim-Bir-Sen Samsat Şube Başkanı Murat Ertan burada yaptığı açıklamasında Okul Müdürü İbrahim Oktugan'a Allah'tan rahmet, ailesine ve eğitim çalışanlarına başsağlığı diledi.

 Ertan açıklamasında, "Eğitimcilere uygulanan şiddet ve cinayetlerin önüne geçebilecek etkili yasal tedbirler alınmalıdır. Mesleğimizin saygınlığını geçtim, artık can güvenliğimiz yok. Bütün kurumlarda randevu sistemi varken, eğitim camiasında bu uygulanamıyor. Bir veli elini kolunu sallayarak okula gelip, öğretmene istediği gibi hakaret ederek darp edebiliyor, telefonla taciz edebiliyor. Lütfen artık gerekli yasal düzenlemeleri yapın, ülkemizin geleceğini yönetecek fertleri yetiştiren bireyleri koruyun. İbrahim Oktugan hocamıza kurşun sıkanları şiddetle kınıyor, en ağır cezaya çarptırılmasını adaletten bekliyoruz" diye konuştu.

 

 
Gönderen Editör, Cuma, 10 May 2024 10:41, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 
Samsat Haber @ Fahrettin ÇELİK

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it

Haber Siteleri