Son mesaj - Gönderen: Editör - Çarşamba, 01 Şubat 2017 09:01
Bazı insanlar alçak gönüllüdür, bazıları da alçak olmaya gönüllüdür...
Haberler

HaberlerGÜNCEL HABERLERSAMSAT KAYMAKAMI GENÇLİK PROJESİ BAŞLATTI.   
SAMSAT KAYMAKAMI GENÇLİK PROJESİ BAŞLATTI.

Samsat ilçesinde "Gençlerle Baş Başa" isimli bir proje başlatıldı.

Samsat Kaymakamlığı öncülüğünde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliği ile İlçemizde  "Gençlerle Baş Başa" çalışması başlatıldı.

Çalışma kapsamında, Samsat ilçesinde lise eğitimine devam eden öğrenciler ile bir araya gelinerek eğitim başta olmak üzere gençlerin gözünden Samsat’ta yapılması gereken çalışmalar ve gençlerin beklentileri ile Türkiye Yüzyılında geleceği inşa ederken gençlerin sürece dahil edilmesi planlanmaktadır.

Hayata geçirilen çalışma kapsamında Samsat Kaymakamı Süleyman Bakan, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğünde Safvan Bin Muattal Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencileri ile bir araya geldi. Programa ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdür V. Ahmet Karaçalı, İlçe Özel İdare Müdürü Haşim Uçar, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Fahrettin Çelik ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mustafa Tepe eşlik etti.

Birincisinin gerçekleştirildiği Gençlerle Baş Başa çalışmasında, ‘Samsat ve Eğitim’ ana başlığı altında, Samsat’taki eğitim durumu hakkında gençlerin düşünce ve beklentileri, eğitim kalitesinin arttırılması için neler yapılabileceği ve gençlerin Samsat’a dair hayal ve hedefleri gibi birçok konuda fikir alış verişinde bulunuldu.

Gençlerle bir araya gelmenin ve onların dinamikliği, enerji ve fikirlerinden istifade etmenin çok kıymetli olduğunu ifade eden Kaymakam Süleyman Bakan, "Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Türkiye Yüzyılı’nı hep beraber inşaa ederken gençlerimizin heyecanına ortak olmak, onlardan aldığımız güçle çalışmalarımızı planlamak ve ilçemizi eğitim başta olmak üzere her alanda daha ileriye taşıyabilmek için bir araya gelmek ve fikirlerini dinlemek için böyle bir çalışma başlattık. Öğrencilerimizle yapılan ilk buluşmanın hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

 

 
Gönderen Editör, Pazartesi, 08 Ocak 2024 09:35, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 
Samsat Haber @ Fahrettin ÇELİK

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it

Haber Siteleri