Son mesaj - Gönderen: Editör - Çarşamba, 01 Şubat 2017 09:01
Bazı insanlar alçak gönüllüdür, bazıları da alçak olmaya gönüllüdür...
Haberler

HaberlerGÜNCEL HABERLERŞAİR ÇELİK, İKİ ŞİİR KİTABINI OKUYUCU İLE BULUŞTURDU   
ŞAİR ÇELİK, İKİ ŞİİR KİTABINI OKUYUCU İLE BULUŞTURDU

Adıyamanlı Yazar Şair Fahrettin Çelik iki şiir kitabını Adıyamanlı okuyucularla buluşturdu.

"Yalın Ateşin Kıvılcımları" ve "Düş Kırağım" isimli bir kitaplarının Genel Yayın Yönetmenliğini Ahmet Ateş, editörlüğünü ise Bırakın Kızlar Okusun Projesi Genel Koordinatörü ve Kültür ve Turizm Bakanlı Halk Şairi Safiye Samyeli yaptı.

Adıyaman İl Halk Kütüphanesinde bulunan Kommagene Kültür Merkezinde yapılan programa Adıyaman Vali Yardımcısı ve Samsat Kaymakamı Süleyman Bakan, Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat, Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Ramazan Oruç, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abuzer Gelse, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ramazan Aksoy, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kandemir, Adıyaman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Hulusi Fırat, Adıyaman Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Abdulkadir Geylani Taş, Ak Parti Samsat İlçe Başkanı Osman İdacı, CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Emine Köseler, MHP Samsat İlçe Başkanı Bekir Berk, CHP Adıyaman İl Yönetim Kurulu üyeleri, Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın, Yazı İşleri Müdürü Abuzer Avseren, Özel İdare Müdürü Haşim Uçar, SYDV Müdürü Mustafa Tepe, GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, Mercan TV Genel Müdürü Necati Atar, Eğitim İş Adıyaman Şube Başkanı Hasan Balıbay, Anadolu İş Kadınları Derneği Başkanı Fadime Kayakıran. Gölbaşılı Kadınlar Girişim Üretim ve İşletme Kooperatifi yöneticileri, diğer bazı dernek ve STK temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları, şair ve yazarlar ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kitapların ilk imza ve tanıtım programını Ocak ayında İstanbul Cem Karaca Kültür Merkezinde, ikincini ise KKTC Adıyamanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği ev sahipliğinde, Gazimağusa’da gerçekleştiren Çelik, 6 Şubat depremi nedeni ile Adıyaman’da imza günü yapamamanın ezikliği içerisinde iken, Adıyamanlı hemşerileri ile buluşmanın heyecanını yaşadığını ifade etti.

Kitabın yayınlanma aşaması ve hemen sonrasında büyük emekleri olan, Adıyaman’da imza günü planlamasını bile birlikte yaptığı bazı arkadaşları ne yazık ki depremde kaybettiklerini belirten Çelik, bütün deprem şehitlerine tekrar Allah’tan rahmet dilediğini ifade etti.

Programda bir açıklama yapan Adıyaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Abuzer Gelse, toplumun gelişmişlik düzeyinin o toplumdaki şair, yazar ve sanatçılarının sayısı ve kalitesi ile ölçülebileceğini belirterek yazar şair Fahrettin Çelik’in de Adıyaman’ın önemli kalemlerinden biri olduğunu ifade etti.

Samsat Belediye Başkanı Halil Fırat yaptığı açıklamada, 6 Şubat depremi ile birlikte her zamankinden daha çok birlik beraberliğe ihtiyaç olduğunu, Adıyaman’ın medarı iftiharlarından yazar Fahrettin Çelik’in imza programına katılarak kendilerini tebrik ettiğini ifade etti.

Vali Yardımcısı Süleyman Bakan ise yaptığı konuşmasında, Fahrettin Çelik’in Adıyaman’da otuz yıllık bir gazetecilik deneyimi olduğuna vurgu yaparak, "Aynı zamanda Samsat Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü olan Fahrettin Çelik ile mesai arkadaşı olmaktan mutluluk duyuyorum. Kendisine bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diliyorum" diye konuştu.

 

 

 

 

 
Gönderen Editör, Salı, 02 Ocak 2024 08:28, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 
Samsat Haber @ Fahrettin ÇELİK

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it

Haber Siteleri