Son mesaj - Gönderen: Editör - Çarşamba, 01 Şubat 2017 09:01
Bazı insanlar alçak gönüllüdür, bazıları da alçak olmaya gönüllüdür...
Haberler

HaberlerGÜNCEL HABERLERADAY ÖĞRETMENLERE TEKNE İLE SAMSAT TANITILDI   
ADAY ÖĞRETMENLERE TEKNE İLE SAMSAT TANITILDI

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde göreve başlayan aday öğretmenlere tekne turu ile Samsat ilçesi tanıtıldı.

 

Bu yıl öğretmenlik mesleğine adım atan 16 aday öğretmenin göreve başlaması dolayısıyla hazırlanan yetiştirme programı kapsamında, şehir kimliğini tanıma etkinliği düzenlendi.

 

Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın, şube müdürleri ve diğer ilgililer nezaretinde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında tekne ile 1988 yılında Atatürk Baraj Gölü altında kalan Samsat ilçesinin bulunduğu yere gidilerek, Kommagene Krallığının başkenti olan eski Samsat'ın tarihi ve kültürel dokusu hakkında bilgiler verildi. Sahabe Safvan bin Muattal kabrini ziyaret eden aday öğretmenler Samsat Belediye Başkanlığınca faaliyete geçirilen Atatürk Baraj Gölü üzerindeki zipline (kaytel) parkurunda kayarak eğlenceli dakikalar geçirdiler.

 

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın, Samsat ilçesinde bir dönüşüm yaşandığını belirterek, bütün Türkiye'deki öğretmenleri Samsat ilçesindeki güzellikleri görmeye davet ettiğini ifade etti.

 

Akın, "Bu gün aday öğretmenleri yetiştirme kapsamında ilçemize atanan on altı öğretmenimize bir baraj turu yaptırmak istedik. İlçemizde bir dönüşüm yaşanmakta. Tekne turu ve ziplinede kaymak için Samsat'a herkesi bekliyoruz. Bütün Türkiye'deki öğretmenlerimizi ilçemize bekliyoruz. Kentsel ve turistik açıdan gelişime açık olan bir yerdeyiz. Bize bu fırsatı veren Belediye Başkanımız Halil Fırat'a teşekkür ediyorum" dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Gönderen Editör, Perşembe, 27 Ağustos 2020 07:40, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 
Samsat Haber @ Fahrettin ÇELİK

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it

Haber Siteleri