Son mesaj - Gönderen: Editör - Çarşamba, 01 Şubat 2017 09:01
Bazı insanlar alçak gönüllüdür, bazıları da alçak olmaya gönüllüdür...
Haberler

HaberlerGÜNCEL HABERLERSAMSAT'TA MİNİK KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİ MEZUNİYET PROGRAMI DÜZENLEDİ   
SAMSAT'TA MİNİK KURAN KURSU ÖĞRENCİLERİ MEZUNİYET PROGRAMI DÜZENLEDİ

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde 4-6 yaş grubu Kuran Kursu öğrencileri mezuniyet töreni düzenledi.

 

2018-2019 eğitim öğretin yılında, Samsat İlçe Müftülüğü bünyesinde açılan 4-6 yaş grubu Kuran Kursu öğrencileri için mezuniyet töreni düzenlendi. Törene Samsat Kaymakamı Halid Yıldız, Samsat İlçe Müftüsü Metin Kara ve Anaokulu Müdürü Mehmet Kütük katıldılar.

 

Törende bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Metin Kara, konteynır kentte zor şartlarda hayatlarını sürdüren velilerin, çocuklarını  yağmur çamur demeden okula getirmelerindeki özveri ve gayretlerinden dolayı teşekkür etti. 

 

Müftü Kara, "Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın 4-6 yaş eğitim gruplarında aldıkları eğitimle hayata daha hazır bir motivasyonla başlayacaklardır. Daha iyi ve erdemli bir toplum için çocuklarımızın bu dönemde alacakları eğitimin çok önemli bir yeri vardır. Önümüzdeki dönemde de halkımızın teveccühüyle bu kurslarımızın sayısını artırmayı planlamaktayız. Özverili çalışmaları ve gayretlerinden  dolayı Kuran Kursu öğretmeni ve okul idaresine teşekkür ediyorum" dedi.

 

Yürütülen çalışmaların takdire şayan olduğunu belirten Samsat Kaymakamı Halid Yıldız ise yaptığı açıklamada kurs hocası, öğrenciler ve ailelerini tebrik ederek, çocukların öğrendiklerini daha da geliştirmeleri için ailelere büyük görev ve sorumluk düştüğünü ifade etti.

 

Müftü Metin Kara'nın sorduğu sorulara doğru cevap veren minik öğrenciler ezberledikleri ayet, hadis, çeşitli şiir ve ilahiler okudular. Öğrencilere karne ve çeşitli hediye takdimiyle program sona erdi.

 

 

 

 

 
Gönderen Editör, Perşembe, 23 May 2019 14:30, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 
Samsat Haber @ Fahrettin ÇELİK

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it

Haber Siteleri