Son mesaj - Gönderen: Editör - Çarşamba, 01 Şubat 2017 09:01
Bazı insanlar alçak gönüllüdür, bazıları da alçak olmaya gönüllüdür...
Haberler

HaberlerGÜNCEL HABERLERSAMSAT'TA GENÇLERE BAŞARININ PÜF NOKTALARI ANLATILDI   
SAMSAT'TA GENÇLERE BAŞARININ PÜF NOKTALARI ANLATILDI

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde ortaöğretim öğrencilerine edep ve daha başarılı olmanın yolları anlatıldı.

 

Samsat Kaymakamlığı Cumhuriyet Konferans Salonunda düzenlenen bir programla İlahiyatçı, Araştırmacı, Yazar Şakir Diclehan tarafından bir söyleşi gerçekleştirildi.

 

Erdemli ve Başarılı Birey Projesi kapsamında, Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Eğitim Bir Sen tarafından organize edilen "edep" konulu çalışmada Yazar Şakir Diclehan, “Sanat ve Düşünce Dünyasında Sezai Karakoç” konulu bir sohbet gerçekleştirdi.

 

Diclehan sohbetinde, gençlerin ülkemizde yetişmiş önemli sanat, edebiyat ve bilim adamlarını çok iyi tanımaları, fikirleri ve düşüncelerini tahlil etmeleri, büyük ve küçükler arasında olması gereken sevgi ve saygının pekiştirilmesi gerektiğini belirterek, başarılı olmanın ancak bu şekilde mümkün olabileceğini ifade etti.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın, günümüz düşünce adamlarından Şakir Diclehan'ı Samsat ilçesinde görmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, öğrencilerin kendisinin fikirlerinde istifade etmesini istedi.

 

Akın, "Gençlik olarak bizden önceki büyüklerimizi ve günümüzde önemli eserler bırakan yazar ve şairlerimizi yakından tanımalı ve çok okumalıyız. Şakir Diclehan hocamızda bunlardan biridir. Milli ve manevi değerleri önemseyen, edepli bireylerin yetişmesi için çaba sarf eden bir hocamızdır. Kendisini öğrencilerimiz ile buluşturmanın mutluluğunu yaşamaktayız" dedi.   

 

Kaynak: İHA

 

 

 

 

 
Gönderen Editör, Salı, 12 Aralık 2017 13:43, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 
Samsat Haber @ Fahrettin ÇELİK

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it

Haber Siteleri