Son mesaj - Gönderen: Editör - Çarşamba, 01 Şubat 2017 09:01
Bazı insanlar alçak gönüllüdür, bazıları da alçak olmaya gönüllüdür...
Haberler

HaberlerGÜNCEL HABERLERSAMSAT'TA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI DÜZENLENDİ   
SAMSAT'TA İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde 2017-2018 eğitim öğretim yılı ilköğretim haftası kutlama programı düzenlendi.

 

Samsat ilçesi Örentaş Mahallesi Şehit Yusuf Atal İlk ve Ortaokulu bahçesinde kutlanan programa Samsat Kaymakamı Yusuf Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.8. sınıf öğrencilerinden Ayşegül İliter ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Sevilay Tercan günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptılar.

 

Öğrencilerden Züleyha Aktoprak, Miraç Güler, Hayrunisa Yalçın ve Fatma Selen Aktoprak'ın birer şiir okuduğu programda Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın, bir konuşma yaptı.

 

Akın konuşmasında, insanı diğer canlılardan ayıran en önemli özelliğin akıl ve zeka olduğunu belirterek bu aklı geliştiren ve zenginleştiren unsurun okul olduğunu ifade etti.

 

Akın, "Okula gelmek, ondan yararlanmak insan hayatında çok önemli bir aşama ve başlangıçtır. Eğer aklınızın zengin olmasını istiyorsanız, uygar bir insan olarak yetişmek istiyorsanız okulunuza dört elle sarılınız. Okullarımızın amacı öğrencilerimizi hayata hazırlamaktır" dedi.

 

Samsat Kaymakamı Yusuf Yıldırım ise program sonrasında öğrencilerle sohbet ederek, öğrencilere çok çalışmaları gerektiği, onların kendilerine iyi bir hedef koyarak bu hedefe ulaşmak için azami gayret sarf etmeleri gerektiğini söyledi.

 

Kaynak: İHA

 

 

 

 
Gönderen Editör, Perşembe, 21 Eylül 2017 13:29, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 
Samsat Haber @ Fahrettin ÇELİK

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it

Haber Siteleri